İçeriğe geç

Mikrofon süngeri ile ilgili bilmeniz gerekenler

‘Mikrofon süngeri ne işe yarar’ diye soranlar için, bu sorunun birden fazla cevabı bulunur. Öncelikle, mikrofon süngeri pek çok farklı alanda kullanılır. Sıklıkla televizyon kanalları ve haberciler bu süngerleri tercih eder. Ancak konferans salonlarında, özel şirketlerin toplantı alanlarında ya da okullarda da tercih edilebilir. Bunların yanı sıra, son yıllarda sosyal medya platformları ile video paylaşım sitelerinin yaygınlaşması ile birlikte mikrofon süngeri kullanımı da artmıştır. Mikrofonlar için sünger kullanımın artmasında, bu aparatların kullanımının kolay olması ve pek çok farklı avantaj sağlaması önemlidir.

Logolu Mikrofon Süngeri

Mikrofon süngeri denilince logolu olanlar ön plana çıkar. Bu süngerler, klasik mikrofon süngerlerine göre önemli avantajları beraberinde getirir. Logolu mikrofon süngeri kullanmanın getirdiği avantajlardan en önemlisi, reklam ve tanıtımdır. Mikrofonun üzerinde kurmuş olduğunuz kanalın ya da kurumun logosunun olması, size olumlu anlamda katkı sağlar. Çekmiş olduğunuz video ya da yapmış olduğunuz haber birkaç dakika içinde bile unutulabilir, ancak logonuz izleyicinin aklında kalır. Bir başka yerde logonuzu gördüklerinde kanalınızı hatırlayabilirler. Dolayısıyla kendinizi, kurmuş olduğunuz oluşumu ve işinizi tanıtmanın en kolay yollarından biri mikrofon süngeri kullanmaktır. Üstelik logolu mikrofon süngeri mikrofona kolay bir şekilde takılır ve çıkartılır. Böylece sünger temizliğini de basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Mikrofon Süngeriyle Kurumsal Kimlik Çalışması

Mikrofonunuz için sünger yaptırdığınızda kurumsal kimlik çalışması da yapmış olursunuz. Süngerlerin üzerine istediğiniz logoyu bastırabilirsiniz. Logonuzu gönderdiğinizde, süngerin üzerine basılır. Bu sayede özel üretim bir aparata sahip olursunuz. Öte yandan, logolu mikrofon süngeri reklam ve tanıtım dışında kurumsal kimlik için de önemlidir. Mikrofonun üzerine logo yerleştirdiğinizde daha kurumsal bir görünüme sahip olursunuz. Bu da yaptığınız işe itibar kazandırır. İtibar ise hem izleyiciye sunum yaparken hem de videonuzu oluştururken size avantaj sağlayabilir. Logolu mikrofon süngeri ile işinize önem verdiğiniz de göstermiş olursunuz.

Mikrofon Süngerinin Diğer Faydaları

Mikrofon süngerinin faydaları kurumsal kimlik ve reklam ile sınırlı değildir. Aynı zamanda temiz bir kayıt almanız için de önem rol oynar. Mikrofonlar, ses dalgalarını elektriksel titreşimlere çeviren cihazlardır. Sahip oldukları teknoloji ile sesi kaydetmenizi sağlar. Ses kaydederken en çok dikkat etmeni gereken konulardan biri, temiz bir kayıt almaktır. Sesler net olmalı ve kayda dışarıdan bir ses girmemelidir. Aksi halde sesler karışabilir ve izleyiciye net iyi bir sunum yapamazsınız. Ses iyi olmadığında, görüntü için harcadığınız çaba da ziyan olabilir. Mikrofon süngeri ise bu sorunu azaltmanıza yardımcı olur. Mikrofonun üzerine sünger geçirdiğinizde pek çok istenmeyen sese karşı önlem almış olursunuz. Bunlardan en çok öne çıkan ise rüzgar sesidir. 01ile hafif şiddetteki rüzgarların oluşturduğu seslerin kayda girmesini önleyebilirsiniz. Rüzgar dışında, çevresel etkenlerden oluşan diğer bazı seslere de karşı da avantaj elde edebilirsiniz.

Mikrofona Koruma Sağlayan Sünger

Mikrofon süngeri sadece istemeyen seslere karşı koruma sağlamaz. Aynı zamanda bizzat mikrofonun kendisini korumak için de iyi bir aparattır. Mikrofonun üzerine sünger taktığınızda, tozlara karşı koruma sağlamış olursunuz. Tozlar süngere takılarak mikrofona ulaşamaz. Belirli aralıklarla süngeri mikrofondan çıkartarak temizleyebilirsiniz. Mikrofon süngeri tozların yanı sıra diğer küçük parçalara karşı da koruma duvarı işlevi görür. Bunların yanı sıra, mikrofon süngerlerinin pek çok şekli bulunur. Yuvarlak, köşeli, elips ya da konik şeklinde gibi… Dolayısıyla mikrofon süngeri için karşınızda birden fazla seçenek bulunur. İşinize uygun olan sünger içinse mikrofon süngeri yorumları konusunda araştırma yaparak karar verebilirsiniz.

Call Now Button